Eyes Art Open
Proponuję wam coś zupełnie nowego, projekt na styku świata sztuki i biznesu, czyli moich dwóch pasji.. Project Eyes Art Open, który poprzez sztukę, też malarstwo pozwala otwierać głowy i serca i pełniej wyrażać swoje potrzeby, oczekiwania, pomysły w biznesie czy budować mapy komunikacji.
Eyes Art Open powstał z potrzeby serca: pracując jako coach z biznesem, rozwijając ludzi zauważyłam, że sztuka, zwłaszcza malarstwo jest znakomitym sposobem, żeby ten rozwój przyspieszać, zwiększać jakże potrzebną managerom samoświadomość czy budować razem efektywny zespół.
-
Jak to wygląda w praktyce?
Miałam ogromną przyjemność prowadzić warsztaty dla zespołów m.in. z branży finansowej, technicznej. motoryzacyjnej
Na jednym z nich wyzwaniem było zbudowanie zgranego, efektywnie ze sobą współpracującego zespołu. Pierwszą przeszkodą to odległości – była to międzynarodowa firma, kolejną bariera językowa i kulturowa.
Zaproponowałam, aby wspólnie namalowali swój optymalny zespół: co ma sobą reprezentować? Jakim wartościom ma hołdować? Kilkanaście osób przez następnych kilka godzin doskonale się bawiło tworząc obrazy na płótnach, doświadczając przyjemności jaka płynie z dotykania farby, jej zapachu, mieszania kolorów i obserwowania jak to, co mam w sobie może być pokazane innym.
W efekcie postało dzieło składające się z kilkunastu części, które opowiedziane przez nich, o ich potrzebach, marzeniach, ale i obawach odzwierciedlało to do czego dążą, a na poziomie fizycznym każdy mógł zabrać swoje dzieło ze sobą
Firma z branży IT miała wyzwanie związane z efektywną komunikacją. Mimo olbrzymiej wiedzy, miesięcy wspólnej pracy część projektów była torpedowana przez … no właśnie? Różny język.
Zespół namalował wspólnie mapę komunikacji – w tym siebie, to jak chcą się komunikować, a jak nie. Taka receptę na siebie. Omówiliśmy to i w efekcie powstał graficzny zapis tego, co mogę nazwać „przepisem na udany zespół”, piękne dzieło.
Ostatni przykład dotyczy firmy usługowej, duża firma, wiele działów, wspólny cel, ale inaczej rozumiany przez każdy z nich.
Tu szukałam sposobu jak zaprosić uczestników najpierw do wyrażenia, opisania graficznie jak wyglądałaby optymalna współpraca. Uczestnicy najpierw pracowali indywidualnie wykorzystując farby, płótna, pędzle, szpachelki a później w zespołach w podziale na najbardziej palące wyzwania.
Na koniec powstały 3 zbiorowe dzieła, które – tu słowa uczestników – są drogowskazem do tego, co dla nich ważne.
Jeśli chcesz się dobrze bawić, otworzyć, stworzyć coś swojego,a przy okazji znaleźć rozwiązanie na jakiś palący problem – zapraszam serdecznie!