Z przyjemnością informuję, że 8 stycznia 2014 r. uzyskałam stopień Coach ACC (Associated Certified Coach) ICF i tym samym jestem jedną z 354 osób w Polsce (dane od prezes coachingu ICF w Polsce, pani Anny Cywińskiej, grudzień 2013 r.) posiadających takowy dyplom.

A dziś dyplom przyleciał zza oceanu.

h

Akredytacja ICF stanowi wyróżnienie najwyższego stopnia dla każdego coacha.

Akredytacja ICF

Akredytacja ICF stanowi wyróżnienie najwyższego stopnia dla każdego coacha. Przyznawana jest ona przez International Coach Federation – największą na świecie profesjonalną organizację, która skupia ponad 10 000 coachów w 80 krajach na świecie. Oddziały ICF znajdują się w 39 krajach, a ponad 1800 członków organizacji posiada akredytację.

Krajowy odział ICF zarejestrowany został w 2005 roku. Jego celem jest wspieranie rozwoju coachingu w Polsce w oparciu o jasną definicję, standardy oraz normy etyczne wypracowane przez International Coach Federation.

Czym jest akredytacja coachów ICF (International Coach Federation)?

Akredytacja coachów ICF jest uznanym przez środowisko międzynarodowe „miernikiem jakości” coachów. Jej posiadanie nie tylko potwierdza wiarygodność coacha, ale także wysoki standard, profesjonalizm oraz działanie zgodne z etyką. Akredytacja ICF gwarantuje także określony poziom wiedzy oraz umiejętności i doświadczenia w coachingu. Coach, który ją posiada praktykuje także stosowaną przez ICF definicję oraz filozofię coachingu, które przyjęte są jako międzynarodowy standard.