Obecnie rozwój zawodowy stał się wręcz niemożliwy bez rozwoju osobistego, a realizowanie celów firmy jest obecnie możliwe tylko za pomocą realizowania celów indywidualnych każdej osoby. Osoby szczęśliwe w życiu prywatnym, spełniające swoje pasje, zainteresowania, mają więcej zapału do pracy, pomysłów i energii, lepiej funkcjonują w grupie. Zacznijmy zatem dbać o firmę od zadbania o siebie! Poniżej Równowaga w 6ciu krokach.

j

Równowaga między życiem osobistym a zawodowym lub DesignYourLifestyle – klucz do szczęścia.

1. Potrzebujesz zegarka czy kompasu? Zdecyduj, co jest dla ciebie najważniejsze w życiu.

Ćwiczenie: Jak chciałbyś, by znajomi wspominali cię, gdyby cię zabrakło? Co by najbardziej pamiętali?

2. Ja za 5,10, 15 lat – Stwórz wizję swojego idealnego stylu życia.

Ćwiczenie: Zaplanuj jak ma wyglądać twoja praca, twoje życie prywatne, twój dom, twoje relacje z ludźmi, twoje ciało.

3. Zasada maksymalizacji, czyli jeżeli pracujesz – pracuj na 100%, jeżeli się bawisz – baw się na 100%.

Ćwiczenie: Nie ma osób niezastąpionych, zatem poświęć czas tylko na zabawę i odpoczynek, gdy masz na to okazję. Będziesz mieć dzięki temu więcej energii i radości życia.

4. Zaplanuj swój wolny czas, czyli jak dobrać optymalną formę relaksu do wykonywanej pracy?

Ile godzin w tygodniu chcesz pracować? Ile urlopu masz jeszcze w tym roku i jak zamierzasz go spędzić? Jeśli nie ustalisz tego wcześniej, jest szansa, że znowu praca pochłonie cały twój czas, a przecież chcesz to zmienić. Umów się z kimś, kto jest dla ciebie ważny, że spędzicie razem urlop.

Ćwiczenie: Poukładaj kamienie w słoju, zaczynając od największych a kończąc na ziarenkach piasku. Przypisz każdemu kamieniowi rolą w Twoim życiu. Im większy – tym ważniejsza rola. Nazwij je i poukładaj od największego.

5. Jeśli celujesz w nic, trafiasz za każdym razem, czyli o stawianiu celów zawodowych oraz osobistych.

Poświęć chwilę, aby sprawdzić kilka ostatnich miesięcy w kalendarzu i zobacz jak wiele zapisów odnosi się do pracy. Jeśli ponad 75% zapisów wiąże się z pracą – zadbaj o to, by wprowadzić więcej równowagi do swojego życia.

Ćwiczenie: Zacznij ustalać sobie na każdy dzień przynajmniej jeden cel osobisty. Tak drobna rzecz zwiększy już równowagę w twoim życiu.

6. Uprawiaj regularnie sport.

Znajdź taki rodzaj aktywności ruchowej, która najbardziej ci odpowiada i rób to regularnie! Ludzie sukcesu zawsze dbają o swoją kondycję i zdrowie poprzez ćwiczenia fizyczne. Ćwiczenia pozwolą ci poczuć, że masz ciało, które lubi się ruszać. Przy okazji rozładujesz stres i zadbasz o wygląd.

Ćwiczenie: Znajdź taki rodzaj aktywności ruchowej, która najbardziej ci odpowiada i rób to regularnie!