Aby osiągnąć sukces na skalę swojej społeczności, kraju, a nawet świata, wcale nie trzeba być geniuszem. Nie trzeba odznaczać się niezwykłą urodą, inteligencją ani wybitnymi umiejętnościami fizycznymi. David Brooks pokazuje, że tajemnica życiowego powodzenia kryje się w ludzkim umyśle: w krainie emocji i pragnień, których nawet sobie nie uświadamiamy.

Projekt życie to historia życia dwójki ludzi opowiedziana przez pryzmat najnowszych osiągnięć nauki.

Tajemnica życiowego powodzenia

Projekt życie to historia życia dwójki ludzi opowiedziana przez pryzmat najnowszych osiągnięć nauki. To fascynująca intelektualna przygoda rzucająca nowe światło na to, kim jesteśmy, jak kochamy, prowadzimy interesy i wychowujemy nasze dzieci. To opowieść o ludzkich osiągnięciach, pochwała rozwoju i panorama procesów, które porządkują myślenie, formują opinie i kształtują charakter każdego z nas. Jest to zarazem krytyka współczesnej kultury przeceniającej racjonalizm, indywidualizm i iloraz inteligencji. W rzeczywistości ludzie wcale nie są istotami racjonalnymi, politycznymi czy pracującymi. Każdy z nas jest natomiast zwierzęciem społecznym.

W ostatnich latach dowiedzieliśmy się o ludzkim mózgu o wiele więcej niż kiedykolwiek wcześniej. David Brooks udowadnia, że o naszym życiowym powodzeniu decydują nieuświadomione emocje i relacje, które tworzymy z innymi ludźmi. Dzięki tej rewolucyjnej książce zrozumiesz ukryte motywy własnych decyzji, poznasz potęgę podświadomości i nadasz swojemu życiu zupełnie nowy wymiar.

Otóż, każde uczucie i emocje towarzyszące temu są opisane z niesamowitą dokładnością i wytłumaczeniem, jak nasz mózg, nasz umysł reaguje i co jak odbiera. Chwilami ta dokładność i idealne odwzorowywanie emocji na kartce doprowadzało mnie do szału, dlatego też skończenie lektury nie było dla mnie łatwą sprawą.

Polecam!